Paskolos

UAB Edmaks - tai nekilnojamojo turto agentūra

Mūsų paslaugos: Tarpininkaujame gaunant būsto kreditą.

Būsto paskola

Būsto paskola . Būsto paskola gali būti išduota:

 • gyvenamajam būstui pirkti ar statyti;
 • gyvenamojo būsto apdailai ar rekonstrukcijai;
 • žemės sklypui, kuriame planuojamas statyti namas, įsigyti.

Paskolos dydis priklauso nuo kliento grynųjų pajamų, turimų įsipareigojimų, įkeičiamo turto rinkos vertės.

Būsto paskolos palūkanos

Kiekvienos būsto paskolos palūkanos skiriasi ir priklauso nuo: kredito mokėjimo istorijos, įkeičiamo turto vertės ir kt. Bendrą palūkanų normą sudaro kintama palūkanų dalis ir kiekvienam klientui nustatyta palūkanų marža. Kintama būsto paskolos palūkanų dalis ir kliento mokamų palūkanų dydis gali sumažėti ar padidėti priklausomai nuo kintamos palūkanų dalies pokyčio – EURIBOR, VILIBOR arba būsto paskolų palūkanų bazės.

 • Kintama palūkanų dalis kinta kas tris, šešis arba dvylika mėnesių (priklausomai nuo kliento pasirinkimo).
 • Hipotekos ir atvirkštinės hipotekos paskola

  • Įprastos hipotekos atveju klientas skolinasi iš banko lėšų, perka butą, jį įkeičia ir nustatytą terminą (dažniausiai 20–30 metų) moka įmokas (palūkanas ir paskolos dengimą) bankui, taip mažindamas savo skolą ir didindamas turimo turto grynąją vertę.
  • Atvirkštinės hipotekos atveju klientas įkeičia bankui savo turimą būstą ir iki gyvenimo pabaigos gauna kasmėnesines išmokas iš banko, pats nieko nemokėdamas (priskaičiuotos palūkanos taip pat didina bendrą įsiskolinimo sumą). Tokiu būdu kliento skola nuolat didėja, o žmogaus disponuojamo turto grynoji vertė mažėja.
 • Fiksuota palūkanų norma gali būti nustatyta laikotarpiui iki 5 metų. klientas pasirinkęs fiksuotas būsto paskolos palūkanas (suteikiama pasirinkus paskolos valiutą eurus), klientas bus tikras, kad jo pasirinktu laikotarpiu paskolos mėnesio įmoka nekis.
 • Būsto paskolos grąžinimas

  Bankas iš kliento sąskaitos kiekvieną mėnesį nurašo įmokas, sudarytas iš palūkanų sumos, mokėtinos už praėjusį mėnesį, ir iš paskolos mėnesio įmokos. Palūkanos mokamos kiekvieną mėnesį nuo paskolos suteikimo dienos.

  Paskolos grąžinimo būdai:

  • Anuiteto būdu paskolą ir palūkanas klientas moka lygiomis įmokomis kiekvieną mėnesį. Rinkdamis anuitetą, klientas mokės mažesnes ir vienodas įmokas bankui.
  • Linijiniu būdu paskolą klientas grąžins lygiomis dalimis, o palūkanas mokės už panaudotą paskolos dalį. Renkantis linijinį grąžinimo būdą, pirmosios įmokos bus didesnės, tačiau nuolat mažės grąžinant paskolą.

  Tikslus įmokos dydis priklauso nuo paskolos mokėjimo būdo, paskolos grąžinimo atidėjimo termino, palūkanų normos, paskolos valiutos.

 • Būsto paskolos trukmė

  Paskolos trukmė planuojama atsižvelgiant į tai, kiek metų bus galima gauti stabilias pajamas. Neretai paskolą galima išsimokėti per trumpesnį nei maksimalų nustatytą laikotarpį, kas suteikia pasirinkimo laisvę dėl grąžinimo termino. Optimaliu būsto paskolos laikotarpiu laikomas 25–30 m. Sudarant sutartį su maksimaliu leidžiamu laikotarpiu, svarbu, kad bet kada be baudų būtų galima grąžinti pinigus nepasibaigus terminui arba imti mokėti didesnes įmokas. Būsto paskolos maksimalus laikotarpis Lietuvoje yra 40 metų.